Czas na koła dwumasowe w Volvo s60

Czas na koła dwumasowe w Volvo s60

Obecnie panuje wyraźny trend na zastępowanie zwyczajnych kół zamachowych dwumasami. Czy jednak jest to wymiana w pełni uzasadniona? Co charakteryzuje koła dwumasowe i czy faktycznie są tak dobre jak się powszechnie uważa? Dwumasa – co to takiego? Dwumasą nazywa się nowoczesne koła zamachowe składające się z dwóch części. W gruncie rzeczy częściami składowymi dwumasy są

Obecnie panuje wyraźny trend na zastępowanie zwyczajnych kół zamachowych dwumasami. Czy jednak jest to wymiana w pełni uzasadniona? Co charakteryzuje koła dwumasowe i czy faktycznie są tak dobre jak się powszechnie uważa?

Dwumasa – co to takiego?

Dwumasą nazywa się nowoczesne koła zamachowe składające się z dwóch części. W gruncie rzeczy częściami składowymi dwumasy są dwa połączone ze sobą koła zamachowe o niewielkiej masie. Niezwykle istotne jest, iż lekkie koła zamachowe, połączone są przy użyciu tłumika drgań. Sprawia to, że koło dwumasowe z jednej strony jest wystarczająco lekkie, a z drugiej niweluje wszelkie wibracje spowodowane niewielką masą koła zamachowego.

Dlaczego koło dwumasowe?

Warto się zastanowić, dlaczego producenci najpopularniejszych marek samochodów zdecydowali się na wymianę kół zamachowych o tradycyjnej konstrukcji na tak zwane koła dwumasowe. Nowe generacje najczęściej używanych w Polsce aut, takich jak Passat czy Volvo S60 korzystają dzisiaj z dwumas, czym producenci głośno się chwalą.

https://www.sprzeglo.com.pl/volvo-s60/5606

Dwumasa Volvo S60 sprawia, iż silnik nie gaśnie nawet przy znacznym spadku obrotów. Ponadto, nie są odczuwalne zbyt silne wibracje przy niskich obrotach silników. Zjawiska te są nie do uniknięcia, jeżeli korzysta się z lekkich kół zamachowych. Dzięki specjalnej konstrukcji dwumas, przyłączeniu jednej części koła do części napędowej, a drugiej do sprzęgła, auto nie gaśnie. Za niwelowanie wibracji odpowiedzilany jest wymieniony wcześnie tłumik drgań.

Jak dobrać dwumasę?

Rzecz jasna, dwumasa, tak samo jak każda inna część samochdoowa, czasami musi zostać wymieniona. Wszystkie podzespoły ulegają bowiem prędzej czy później zużyciu w skutek zwyczajnej eksploatacji. Jak więc wybrać najlepsze koło dwumasowe?

Niewątpliwie, najprostszym rozwiązaniem jest wybór dedykowanego dla danego modelu samochodu koła dwumasowego. Jeżdżąc Volvo S60 warto więc zamontować dwumasę Volvo S60, a korzystając z Passata wybrać koło dwumasowe produkowane przez Volkswagena specjalnie dla tego modelu.

© Copyright 2022 KoloDwumasowe.pl by Olinet.pls